עבודה במונטריאול

אם אלוהים בירך אתכם בסבתא דוברת צרפתית, או משפחה צרפוקאית למופת, או במקרה הטוב נולדתם בצרפת ועשיתם עליה לארצנו הקטנטונת, מעולה, הגעתם למקום הנכון… כל מה שנדרש מכם הוא צרפתית בסיסית, חיוך רחב ורעב לכסף… מה אתם אומרים?
עבודה מונטריאול, כי כן יש צרפתים בעולם שאוהבים אותנו אבל תתפלאו או לא הם לא בצרפת הם מחכים לכם בכניסה לקניון במונטריאול.

עבודה במונטריאול - מידע כללי

מונטריאול היא העיר השניה בגודלה בקנדה, ממוקמת במחוז קוויבק ויש בה את ריכוז הצרפתים הגדול בעולם אחרי צרפת כמובן. בעיר יש כ-2 מיליון תושבים ומתוכם הקהילה היהודית בקנדה שהיא גדולה מאד ומפותחת. העבודה במונטריאול היא מיזוג בין החיים באירופה, ארה"ב וקנדה. לתושבי העיר יש קצת מהפסון האירופאי, הנימוס, השפה כמובן ואפילו קצת הפוזה, תרבות הצריכה של האמריקאים והחן של הקנדים. שפת האם במקום היא כמובן צרפתית אך רבים מהתושבים שדוברים אנגלית רהוטה ומפאת גאוותם למולדת (צרפת כמובן) הם משתדלים לדבר כמעט רק צרפתית. מונטריאול נחשבת לעיר בה איכות החיים גבוהה מאד, תושביה נהנים מתרבות, אומנות, חיי מותרות ובעיקר אוהבי לבזבז כסף. העבודה במונטריאול החלה לתפוס תאוצה רק בשנה האחרונה ולכן המקום נחשב לבתולי בכל הקשור לתחום המכירות בקניונים.

עבודה במונטריאול - איך זה עובד

העבודה בקנדה עבור ישראלים היא נגישה מאד כיוון שאין צורך בהוצאת ויזה והכרטיס טיסה הוא זול מאד יחסית. אם להיות כנים קנדה מלאה בחברות של ישראלים כמעט בכל חור, קניונים מצליחים יותר ופחות, פיתחו שבע עיניים לפני שאתם בוחרים את החברה בה תעבדו. העבודה במונטריאול עדיפה עבור דוברי צרפתית כמובן, אבל גם אלה מכם שאינם דוברים את השפה יכולים לעשות כסף מדהים בקניונים שלקוחותיהם דוברים בעיקר אנגלית.
מרבית הקניונים בעיר גדולים ומפוארים, מספר קומות רב של חנויות מותגים ענקיות מתואמות בדיוק לראוותנות של הצרפתים ולכיסים המנופחים שלהם. העבודה במונטריאול היא חמישה וחצי ימים מלאים של 11 שעות כל יום. מי שמספר לכם שהעבודה קלה, כיפית ופשוטה, שקרן ואל תלכו לעבוד אצלו. עבודה בעגלות בקנדה היא מתישה ומפרכת, דורשת מוטיבציית שיא ברוב שעות היום על מנת שהיא תשתלם. העבודה במונטריאול מבחינה סטטיסטית בשנים 2009, 2010 הוכיחה כמשתלמת ביותר עבור ישראלים ואם אתם דוברי צרפתית הסיכויים שתעשו כסף, טוב יותר מאשר בכל מקום אחר בעולם שואפים כמעט למאה אחוז.

עבודה במונטריאול - הסיפור שלי

קוראים לי מוניק וכן גם אני כמו רבים וטובים במדינתו היפה צרפוקאית גאה, לא נולדתי בצרפת אבל אמי וסבתי החדירו בי את האהבה לשפה. אחרי הצבא היה לי ברור שאני אלך לעבוד בחו"ל. הגעתי בכריסמס 2008 לארה"ב, עבדתי תקופה של כמעט חצי שנה בפלורידה, נהנתי מאד, העבודה הייתה קשה אך מתגמלת. אחרי שחזרתי לארץ התחלתי למלצר ואז הבנתי שאני מעדיפה לעבוד קשה כמה חודשים בעגלות מאשר לקרוע את עצמי שנה שלמה בארץ ולהרוויח שכר מינימום. את העונה השניה שלי בעגלות הייתי בטוחה שאני אחזור לעשות בארה"ב ואז במהלך שיטוטיי באינטרנט קראתי על עבודה בקנדה במונטריאול. מצוידת בצרפתית בסיסית הגעתי לחברת סיקרט ג'יק, חברה קטנה ומשפחתית עליה שמעתי דרך חברה טובה. העבודה במונטריאול נשארה מתישה אבל הרבה יותר זורמת בעיקר בגלל השפה והמנטליות של האנשים שם. אחרי תקופה של שלושה חודשים בהם הכפלתי את הסכומים שעשיתי בארה"ב, החלטתי להישאר עוד שנה גם בגלל הכסף ,אבל בעיקר בגלל האנשים בחברה שהפכו להיות משפחה אחת גדולה בשבילי. העבודה במונטריאול הייתה זינוק ענק להתחיל את החיים הבוגרים שלי בארץ כסטודנטית בלי להיות חנוקה כלכלית, גם לממן לעצמי את הלימודים ובעיקר לבלות בין לבין. ממליצה בחום…

Comments are closed.