הוקי קרח בעבודה בקנדה

הגעתם לקנדה לעבוד או לטייל ומרגישים ספורטיביים מהרגיל? מתלבטים אם ללכת לראות משחק כדורגל או כדורסל? עצרו הכל, אל תפספסו את הספורט המזוהה ביותר עם קנדה- הוקי קרח!
בשנת 1917, הקנדים הקימו את הליגה הלאומית שלהם בהוקי קרח, במונטריאול ומיד לאחר מלחמת העולם השנייה הליגה המשיכה להתפתח ולגדול.
המשחק עצמו נחשב כמשחק קצבי, מהיר ויש הטוענים כאגרסיבי. המטרה היא להבקיע כמה שיותר שערים לקבוצה היריבה, באמצעות מקלות גוף ודסקית גומי קטנה.
הפעם הראשונה שתיעדו משחק שכזה היה בעבודה במונטריאול . במשחק השתתפו סטודנטים ומרצים מאוניברסיטת מקגיל והוא התקיים בשנת 1875. הקנדים היו החלוצים שהשתמשו בדסקית במקום כדור, קבעו את מערכת החוקים של המשחק ותרמו רבות לביסוסו של המשחק ובהכרתו כענף ספורטיבי.
היום, הוקי קרח יצא מגבולות בקנדה והוא מתקיים במקומות רבים בעולם. נערכות תחרויות רבות והוא אף תפס מקום של כבוד באולימפיאדה.
תרבות המשחק נחשבת כקשוחה, מלווה במגע ודורשת תנועה מתמדת של השחקנים. המגע בין השחקנים והאינטנסיביות של המשחק גורמת לאיבוד שליטה ולקטטות בין השחקנים. הגישה בקנדה מאפשרת לשחקנים להתקוטט עד שאחד השחקנים נופל לקרקע או עד ששחקנים נוספים מתערבים בקטטה. בנוסף הקנדים הוסיפו תפקיד נוסף אשר כל מטרתו זה הפחדה של הקבוצה השנייה, תקולים קשוחים וכניסה לקטטות עם השחקנים היריבים. המריבות בין השחקנים הפכו להיות שם ודבר ומוקד משיכה לאוהדים רבים. בשאר העולם התנהגות כזאת אינה מקובלת והקטטה נפסקת מיד כאשר היא מתחילה.
האוהדים, כמו בכל ענף ספורט אחר, מתלבשים בצבעי הקבוצה צובעים את פניהם ושרים שירי עידוד לקבוצה האהובה. בצורה מפתיעה לא קיימים מריבות וחיכוכים בין האוהדים למרות האופי האלים של ספורט זה.
אז תרשמו לעצמכם לפני שאתם עולים על טיסה, להזמין כרטיס למשחק הכי מרגש שאי פעם תצפו בו הוקי קרח. תכינו את עצמכם לחוויה עוצמתית של ספורט שלא חוויתם אף פעם בשום ספורט אחר.

Comments are closed.